Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBränslefilter P551122
Beskrivning av Bränslefilter P551122
| Stand Pipe | Yes Y/N |
| Outer Diameter | 93 mm (3.66 inch) |
| Thread Size | 1-14 UN |
| Length | 229.4 mm (9.03 inch) |
| Gasket OD | 71 mm (2.8 inch) |
| Gasket ID | 61 mm (2.4 inch) |
| Efficiency 99% | 10 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1985 |
| Emulsified H2O Efficiency | 95 Percent |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Brand | Twist&Drain™ |
| Media Type | Composite |
| Notes | Not for Marine Applications |
TF1029, ALG9072, ABPN10GFS1022, SFS4749, FI15170, BF1272SPS, BFE072, 86422, J800394, 459300016506, VF2819, 3800394, 3944269, J800394, FI15170, SFS4749, FS1022, PS8689, GPP1022S, FF1108SP, FF1108SPS, 11NA70010, SN40514, 6744716040, LFF1022, 707153A1, MB504749, 3422, F75984, P551022, Z397, SFC570210, SK3252, S1680B, 15500391, FS551122, 33422
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara