Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBränslefilter P551354
Beskrivning av Bränslefilter P551354
| Outer Diameter | 87.12 mm (3.43 inch) |
| Thread Size | 1 1/4-12 UN |
| Length | 203.55 mm (8.01 inch) |
| Gasket OD | 87 mm (3.43 inch) |
| Gasket ID | 70 mm (2.76 inch) |
| Efficiency Beta 75 | 25 micron |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | CATERPILLAR 1R1804 (Replaces Bowl and Cartridge Assembly) |
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara