Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossHydraulfilter P550924
Beskrivning av Hydraulfilter P550924
| Outer Diameter | 173.8 mm (6.84 inch) |
| Inner Diameter | 107.3 mm (4.22 inch) |
| Length | 225.6 mm (8.88 inch) |
| Gasket OD | 152.4 mm (6.00 inch) |
| Overall Length | 228.6 mm (9.00 inch) |
| Efficiency Beta 1000 | 9 micron |
| Collapse Burst | 6.9 bar (100 psi) |
| Style | Cartridge |
| Media Type | Synteq XP |
| Primary Application | CATERPILLAR 1672009 |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara