Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBränslefilter P505951
Beskrivning av Bränslefilter P505951
| Outer Diameter | 80 mm (3.15 inch) |
| Thread Size | 3/4-16 |
| Length | 75 mm (2.95 inch) |
| Gasket OD | 77.5 mm (3.05 inch) |
| Gasket ID | 62.2 mm (2.45 inch) |
| Efficiency 50% | 6 micron |
| Efficiency 99% | 23 micron |
| Efficiency Beta 75 | 23 micron |
| Efficiency Test Std | JIS D 1617 |
| Collapse Burst | 6.9 bar (100 psi) |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Media Type | Cellulose |
| Primary Application | ISUZU 8941329471 |
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara