Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBRÄNSLEFILTER (VATTENAVSKILJANDE)
Beskrivning av BRÄNSLEFILTER (VATTENAVSKILJANDE)
Attributes
| Outer Diameter | 95.9 mm (3.78 inch) |
| Thread Size | 1 1/2-16 UN |
| Length | 186.7 mm (7.35 inch) |
| Gasket OD | 88 mm (3.46 inch) |
| Gasket ID | 76 mm (2.99 inch) |
| Efficiency 99% | 25 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1985 |
| Emulsified H2O Efficiency | 95 Percent |
| Collapse Burst | 27.6 bar (400 psi) |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | CUMMINS NATURAL GAS ENGINES |
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara