Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBränslefilter P550753
Beskrivning av Bränslefilter P550753
| Outer Diameter | 107.69 mm (4.24 inch) |
| Thread Size | 1-12 |
| Length | 263.65 mm (10.38 inch) |
| Efficiency 99% | 5 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1488, J1985 |
| Emulsified H2O Efficiency | 95.00 Percent |
| Collapse Burst | 10.3 bar (149 psi) |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Notes | Not for Marine Applications |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara