Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBränslefilter P550928
Beskrivning av Bränslefilter P550928
| Outer Diameter | 93 mm (3.66 inch) |
| Thread Size | 13/16-12 UN |
| Length | 107 mm (4.21 inch) |
| Gasket OD | 86.2 mm (3.39 inch) |
| Gasket ID | 77.5 mm (3.05 inch) |
| Efficiency 99% | 16 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1985 |
| Collapse Burst | 6.9 bar (100 psi) |
| Type | Secondary |
| Style | Spin-On |
| Media Type | Cellulose |
| Primary Application | DETROIT DIESEL 25010959 |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara