Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBRÄNSLEFILTER (VATTENAVSKILJANDE)
Beskrivning av BRÄNSLEFILTER (VATTENAVSKILJANDE)
| Outer Diameter | 107.7 mm (4.24 inch) |
| Thread Size | 1-14 |
| Length | 143.5 mm (5.65 inch) |
| Gasket OD | 90 mm (3.54 inch) |
| Gasket ID | 80 mm (3.15 inch) |
| Bowl Thread | 3 3/4-10 BUTT (ANSI B1.9) |
| Overall Length | 155.2 mm (6.11 inch) |
| Efficiency 95% | 10 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 4402/11171 |
| Emulsified H2O Efficiency | 95 Percent |
| Type | Primary |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | RACOR R90T |
R90T, WK1060/5X, WK10605X
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara