Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBRÄNSLEFILTER P552561
Beskrivning av BRÄNSLEFILTER P552561
| Outer Diameter | 94 mm (3.70 inch) |
| Thread Size | M20 x 1.5 |
| Length | 125 mm (4.92 inch) |
| Gasket OD | 62 mm (2.44 inch) |
| Gasket ID | 54 mm (2.13 inch) |
| Efficiency 99% | 30 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1985 |
| Collapse Burst | 14.7 bar (213 psi) |
| Style | Spin-On |
| Media Type | Cellulose |
| Primary Application | MITSUBISHI ME035393 |
BF720, ME035393, 3I1116, 3I2023, 517951, 5I7951, 966396, P550245, FF5089, 3194093000, 25107, LFF3886, ME015254, ME015254561, 3195093000, ADC42317E, FC15030, ME015254, ME035343, ME035393, ME035829, ME035939, J8620393, Z769, 60201217, T47720
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara