Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBRÄNSLEFILTER (ANSL 1/2-20 FÖR GIVARE)
Beskrivning av BRÄNSLEFILTER (ANSL 1/2-20 FÖR GIVARE)
| Outer Diameter | 93 mm (3.66 inch) |
| Thread Size | 1-14 UN |
| Length | 219.3 mm (8.63 inch) |
| Gasket OD | 72 mm (2.83 inch) |
| Gasket ID | 62 mm (2.44 inch) |
| Efficiency 99% | 10 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 16889 |
| Emulsified H2O Efficiency | 95.00 Percent |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Brand | Twist&Drain™ |
| Media Type | Composite |
| Primary Application | RACOR S3201 |
ABPN12232FRT01, 3355904, FS1015, FS1242B, SN55010, WK95022, 2R0127177D, 33783, 533693, S3201
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara