Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBränslefilter P954593
Beskrivning av Bränslefilter P954593
| Outer Diameter | 98 mm (3.86 inch) |
| Length | 101 mm (3.98 inch) |
| Inlet Diameter | 10 mm (0.39 inch) |
| Outlet Diameter | 11.5 mm (0.45 inch) |
| Overall Length | 138 mm (5.43 inch) |
| Efficiency 50% | 4 micron |
| Efficiency 90% | 4 micron |
| Efficiency 95% | 5 micron |
| Efficiency 99% | 6 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 4020/2 |
| Emulsified H2O Efficiency | 90 Percent |
| Type | Water Separator |
| Style | In-Line |
| Media Type | Cellulose, Meltblown |
| Primary Application | NISSAN 16400ES60A |
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara