Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBRÄNSLEFILTER. WATER SEPARATOR SPIN-ON
Beskrivning av BRÄNSLEFILTER. WATER SEPARATOR SPIN-ON
| Outer Diameter | 110 mm (4.33 inch) |
| Thread Size | 1-14 UN |
| Length | 73 mm (2.87 inch) |
| Gasket OD | 90 mm (3.54 inch) |
| Gasket ID | 80 mm (3.15 inch) |
| Bowl Thread | 3 3/4-10 BUTT |
| Overall Length | 84.7 mm (3.33 inch) |
| Efficiency 98% | 2 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 4402/11171 |
| Collapse Burst | 6.9 bar (100 psi) |
| Type | Primary |
| Style | Spin-On |
| Media Type | Cellulose |
| Primary Application | RACOR R45S |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara