Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBRÄNSLEFILTER. WATER SEPARATOR SPIN-ON
Beskrivning av BRÄNSLEFILTER. WATER SEPARATOR SPIN-ON
| Outer Diameter | 85.69 mm (3.37 inch) |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Length | 85.69 mm (3.37 inch) |
| Gasket OD | 69.59 mm (2.74 inch) |
| Gasket ID | 60.19 mm (2.37 inch) |
| Efficiency 50% | 14 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1985 |
| Emulsified H2O Efficiency | 95 Percent |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Brand | Twist&Drain™ |
| Notes | Not for Marine Applications |
BF1267, 95392, 86392, LFF8255, FS19709, FSR819709, FF1111, FS3392, LFF8255, 3392, 1492106, A026K278, 638300, FS552374, 33392, WGFS1267
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara