Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBRÄNSLEFILTER. WATER SEPARATOR SPIN-ON
Beskrivning av BRÄNSLEFILTER. WATER SEPARATOR SPIN-ON
| Outer Diameter | 111.3 mm (4.38 inch) |
| Thread Size | 1-14 UN |
| Length | 217.6 mm (8.57 inch) |
| Bowl Thread | 3 3/4-10 UN |
| Efficiency 50% | 3 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1985 |
| Emulsified H2O Efficiency | 95 Percent |
| Collapse Burst | 5.2 bar (75 psi) |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Media Type | Cellulose |
| Primary Application | RACOR S3206 |
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara