Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBRÄNSLEFILTER (WATER SEPARATOR) (SPIN-ON) (TWIST&DRAIN) P551110
Beskrivning av BRÄNSLEFILTER (WATER SEPARATOR) (SPIN-ON) (TWIST&DRAIN) P551110
| Stand Pipe | Yes Y/N |
| Outer Diameter | 107.3 mm (4.22 inch) |
| Thread Size | 1-14 UN |
| Length | 244.2 mm (9.61 inch) |
| Gasket OD | 98 mm (3.86 inch) |
| Gasket ID | 90 mm (3.54 inch) |
| Efficiency 99% | 20 micron |
| Emulsified H2O Efficiency | 85 Percent |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Brand | Twist&Drain™ |
| Media Type | Cellulose |
| Price Type | F |
| Primary Application | Includes threaded sensor port |
| Notes | Not for Marine Applications |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara