Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossELEMENT SMF 1 5/1
Beskrivning av ELEMENT SMF 1 5/1
Attributes
| Connection Type | Non-Donaldson Connection |
| Diameter | 50 mm (1.97 inch) |
| Efficiency 99.99999% | 0.01 micron |
| Element O-Ring Material | Perbunan |
| Element Size | Size 5/1.5 |
| Element Type | Non-Donaldson Replacement Element |
| End Cap Material | Aluminum |
| Length | 146 mm (5.75 inch) |
| Maximum Operating Temperature | 80 °C (176 °F) |
| Media Type | Borosilicate |
| Model | SMF |
| Inner Core Material | 1.4301 / 304 Stainless Steel |
| Oil Aerosol Retention Rate (ISO 12500-1) | 99.9 Percent |
| Outer Core Material | 1.4301 / 304 Stainless Steel |
| Recommended Replacement Interval | 8000 Hours |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara