Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossHYDRAULFILTER (RETUR)
Beskrivning av HYDRAULFILTER (RETUR)
| Outer Diameter | 140 mm (5.51 inch) |
| Inner Diameter | 65 mm (2.56 inch) |
| Length | 203 mm (7.99 inch) |
| Overall Length | 210.3 mm (8.28 inch) |
| Efficiency Beta 20 | 60 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 4572 |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 1.5 bar (22 psi) |
| Collapse Burst | 10 bar (145 psi) |
| Style | Cartridge |
| Media Type | Wire Mesh |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara