Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossHydraulfilter P550486
Beskrivning av Hydraulfilter P550486
| Outer Diameter | 77.4 mm (3.05 inch) |
| Thread Size | 13/16-16 UN |
| Length | 139.7 mm (5.50 inch) |
| Gasket OD | 69 mm (2.72 inch) |
| Gasket ID | 59.3 mm (2.33 inch) |
| Efficiency Beta 2 | 5 micron |
| Efficiency Beta 1000 | 24 micron |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 2.4 bar (35 psi) |
| Style | Spin-On |
| Media Type | Cellulose |
| Primary Application | CATERPILLAR 1194740 |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara