Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossHydraulfilter P550696
Beskrivning av Hydraulfilter P550696
| Outer Diameter | 87.9 mm (3.46 inch) |
| Inner Diameter | 35.7 mm (1.41 inch) |
| Length | 235 mm (9.25 inch) |
| Efficiency Beta 2 | 22 micron |
| Efficiency Beta 20 | 43 micron |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 1.1 bar (16 psi) |
| Bypass Valve Setting HR | 1.3 bar (19 psi) |
| Collapse Burst | 5.2 bar (75 psi) |
| Style | Cartridge |
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara