Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossHYDRAULFILTER. SPIN-ON
Beskrivning av HYDRAULFILTER. SPIN-ON
| Outer Diameter | 93.98 mm (3.70 inch) |
| Thread Size | M24 x 1.5 |
| Length | 151.38 mm (5.96 inch) |
| Gasket OD | 71.37 mm (2.81 inch) |
| Gasket ID | 62.48 mm (2.46 inch) |
| Efficiency Beta 2 | 19 micron |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 2.1 bar (30 psi) |
| Style | Spin-On |
| Media Type | Cellulose |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara