Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOLJE-/ TRANSMISSIONSFILTER P550580
Beskrivning av OLJE-/ TRANSMISSIONSFILTER P550580
| Outer Diameter | 109 mm (4.29 inch) |
| Thread Size | 3/4-16 |
| Length | 96 mm (3.78 inch) |
| Gasket OD | 71 mm (2.80 inch) |
| Gasket ID | 61 mm (2.40 inch) |
| Efficiency 99% | 45 micron |
| Anti-Drainback Valve | Yes |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 0.6 bar (9 psi) |
| Bypass Valve Setting HR | 0.8 bar (12 psi) |
| Collapse Burst | 5.2 bar (75 psi) |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara