Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOLJEFILTER P502433
Beskrivning av OLJEFILTER P502433
| Outer Diameter | 109 mm (4.29 inch) |
| Thread Size | M24 x 1.5 |
| Length | 147 mm (5.79 inch) |
| Gasket OD | 70 mm (2.76 inch) |
| Gasket ID | 62.1 mm (2.44 inch) |
| Efficiency Beta 75 | 21 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 16889 |
| Anti-Drainback Valve | Yes |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 1.7 bar (25 psi) |
| Bypass Valve Setting HR | 2.1 bar (30 psi) |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 6.9 bar (100 psi) |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | AGCO 836647133 |
6219784M1, 836647133, V836647133, AFO7133, SP1341, B7179, 9455081035, 0986B01024, 84287923, 87660441, 87708114, 162000070700, LF3783, LFR83783, PH9748, H40W02, 02950201, 2950201, SO11001, LFP8501, OC335, W1135, W114011, 162000070744, 47108985, 47335745, 836679586, 84287923, 87708114, V836679586, L1077, SP5152, 836662580, 162000000000, 162000070762, 162000081001, PSL836, OK302, 836647133, 836662111, V836647133, V836662111, 20147133, V836662580, VPD509
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara