Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOljefilter P550342
Beskrivning av Oljefilter P550342
| Outer Diameter | 109 mm (4.29 inch) |
| Thread Size | M30 x 2 |
| Length | 230 mm (9.06 inch) |
| Gasket OD | 103 mm (4.06 inch) |
| Gasket ID | 92 mm (3.62 inch) |
| Efficiency 50% | 12 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 16889 |
| Anti-Drainback Valve | Yes |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 2.3 bar (33 psi) |
| Bypass Valve Setting HR | 2.7 bar (39 psi) |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 6.9 bar (100 psi) |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | IVECO 1902102 |
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara