Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOljefilter P550507
Beskrivning av Oljefilter P550507
| Outer Diameter | 96 mm (3.78 inch) |
| Thread Size | 13/16-16 UN |
| Length | 78 mm (3.07 inch) |
| Gasket OD | 91 mm (3.58 inch) |
| Gasket ID | 80 mm (3.15 inch) |
| Efficiency 99% | 22 micron |
| Efficiency Test Std | SAE HS806 |
| Anti-Drainback Valve | Yes |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 6.9 bar (100 psi) |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | AC DELCO PF454 |
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara