Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOljefilter P550715
Beskrivning av Oljefilter P550715
| Outer Diameter | 82 mm (3.23 inch) |
| Thread Size | 3/4-16 UN |
| Length | 112 mm (4.41 inch) |
| Gasket OD | 66 mm (2.60 inch) |
| Gasket ID | 57 mm (2.24 inch) |
| Efficiency 99% | 40 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 4572 |
| Anti-Drainback Valve | No |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 1 bar (15 psi) |
| Bypass Valve Setting HR | 1.3 bar (19 psi) |
| Collapse Burst | 5.2 bar (75 psi) |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | KUBOTA 1542632430 |
72118856, 74920158, B7139, 92391, 85391, 253460200, 941172, 941172P12, 3I2021, 72118856, LF3490, LFR83490, PH4589, PH9342, 141448, GP490, LF497, T6720, 1542632430, LFP2294, 3281019M1, 3435171M1, 1391, SP4057, P941172, LF550715, 51391
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara