Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOLJEFILTER P550777
Beskrivning av OLJEFILTER P550777
| Outer Diameter | 118 mm (4.65 inch) |
| Thread Size | 1 3/8-16 UN |
| Length | 260 mm (10.24 inch) |
| Gasket OD | 110 mm (4.33 inch) |
| Gasket ID | 98 mm (3.86 inch) |
| Efficiency 50% | 9 micron |
| Efficiency 99% | 22 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1858 |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 10.3 bar (149 psi) |
| Type | Bypass |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | CUMMINS 330432 |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara