Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOljefilter P551133
Beskrivning av Oljefilter P551133
| Outer Diameter | 108 mm (4.25 inch) |
| Thread Size | 1 1/2-12 |
| Length | 262 mm (10.31 inch) |
| Gasket OD | 99 mm (3.90 inch) |
| Gasket ID | 90 mm (3.54 inch) |
| Efficiency 99% | 22 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 16889 |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 13.79 bar (200 psi) |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | MITSUBISHI ENGINES |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara