Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOljefilter P552100
Beskrivning av Oljefilter P552100
| Outer Diameter | 118 mm (4.65 inch) |
| Thread Size | 1 5/8-12 UN |
| Length | 260 mm (10.24 inch) |
| Gasket OD | 110 mm (4.33 inch) |
| Gasket ID | 98 mm (3.86 inch) |
| Efficiency 99% | 21 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1858 |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 10.3 bar (149 psi) |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | DETROIT DIESEL 23518480 |
PF2100, 72526443, ABPN10GLF3604, ABPN10GLF3620, ABPN10GLF9620, 92971, SDF77, 9724508661, 23527033, 23530573, 5541762100, B495, B495SS, 92971, 92971MP, 85971, 85971MP, 3I1882, 5044294, T081043, G742, 638, XLF5000, 23518480, 23524251, 23527033, 23530573, 25014504, 25014505, 69037162, XLF5000, LFR83620, LFR83671, LFR89620, 9576P552100, HPH7405, PH7405, PH7405A, PH7405AFP, TPH7405AFP, DNP552100, G193, GP193, P243, LF250, LF250XS, 04LF3620, SO3620, 343445, FL1994, L278, 10906228, 10906288, 709932, 025148, 25148, LFP2160, LFP2160XL, 2191P552100, W12102, FL1994, 5971, 1971, 1971MP, 945045, 8024609, A0504947BL, 23530573, L54836, J8610620, C6520, C65201, 69037162, SFO3620, 04521030, 4521030, FP3349, 7505010, 688704, T081043, LF552100, XL552100, 3915586, 51971, 51971MP, WGL3620
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara