Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOljefilter P554136
Beskrivning av Oljefilter P554136
| Outer Diameter | 188 mm (7.40 inch) |
| Inner Diameter | 86.99 mm (3.42 inch) |
| Length | 340 mm (13.39 inch) |
| Gasket OD | 121.9 mm (4.80 inch) |
| Gasket ID | 87 mm (3.43 inch) |
| Efficiency 50% | 20 micron |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 5.2 bar (75 psi) |
| Style | Cartridge |
| Primary Application | CATERPILLAR 1W4136 |
P7012, 92291, 85291, 1791502, 1R0731, 1W4136, LF17496, LF3660, LFR83660, CH7588, CH7588BLK, PP7314, SO10019, LF3660000322397, LP3660, LP5660, FCH7588, 1291, J8610136, SO4893, 1W4136, LF554136, 811863, 00811863, 51291, 551291, WGL3660
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara