Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOLJEFILTER P555680
Beskrivning av OLJEFILTER P555680
| Outer Diameter | 93 mm (3.66 inch) |
| Thread Size | 1-12 UN |
| Length | 136 mm (5.35 inch) |
| Gasket OD | 71 mm (2.80 inch) |
| Gasket ID | 61 mm (2.40 inch) |
| Efficiency 99% | 40 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1858 |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 1.2 bar (17 psi) |
| Bypass Valve Setting HR | 1.6 bar (23 psi) |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 6.9 bar (100 psi) |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | CATERPILLAR 9N5680 |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara