Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOLJEFILTER. SPIN-ON COMBINATION
Beskrivning av OLJEFILTER. SPIN-ON COMBINATION
| Outer Diameter | 124 mm (4.88 inch) |
| Thread Size | 1 1/2-12 UN |
| Length | 120 mm (4.72 inch) |
| Gasket OD | 116.5 mm (4.59 inch) |
| Gasket ID | 98 mm (3.86 inch) |
| Efficiency 50% | 16 micron |
| Efficiency Test Std | JIS D 1611 |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 1.17 bar (17 psi) |
| Bypass Valve Setting HR | 1.32 bar (19 psi) |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 6.9 bar (100 psi) |
| Type | Combination |
| Style | Spin-On |
| Primary Application | ISUZU 8970967770 |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara