Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOLJEFILTER (SPIN-ON) (FULL-FLOW) P502503
Beskrivning av OLJEFILTER (SPIN-ON) (FULL-FLOW) P502503
| Outer Diameter | 93 mm (3.66 inch) |
| Thread Size | 1-16 UN |
| Length | 165 mm (6.50 inch) |
| Gasket OD | 67 mm (2.64 inch) |
| Gasket ID | 62 mm (2.44 inch) |
| Efficiency 99% | 15 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 4548-12 |
| Anti-Drainback Valve | Yes |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 0.76 bar (11 psi) |
| Bypass Valve Setting HR | 1.2 bar (17 psi) |
| Media Type | Synthetic |
| Collapse Burst | 6.9 bar (100 psi) |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara