Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOLJEFILTER. SPIN-ON FULL FLOW
Beskrivning av OLJEFILTER. SPIN-ON FULL FLOW
| Outer Diameter | 93 mm (3.66 inch) |
| Thread Size | 1-12 UN |
| Length | 168 mm (6.61 inch) |
| Gasket OD | 71 mm (2.80 inch) |
| Gasket ID | 62 mm (2.44 inch) |
| Efficiency 50% | 14 micron |
| Efficiency 99% | 36 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 4548-12 |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 4 bar (58 psi) |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
Liknande produkter
WK940/37X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/37x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
618,75 kr
Exkl. moms
618,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK941(10)
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK941(10)
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
840 kr
Exkl. moms
840 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/5
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/5
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
221,25 kr
Exkl. moms
221,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK943
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK943
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
622,5 kr
Exkl. moms
622,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK940/36X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK940/36x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
872,5 kr
Exkl. moms
872,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara