Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossOLJEFILTER. SPIN-ON FULL FLOW
Beskrivning av OLJEFILTER. SPIN-ON FULL FLOW
| Outer Diameter | 96 mm (3.78 inch) |
| Thread Size | M22 x 1.5 |
| Length | 76 mm (2.99 inch) |
| Gasket OD | 72 mm (2.83 inch) |
| Gasket ID | 62 mm (2.44 inch) |
| Efficiency 50% | 9 micron |
| Efficiency 95% | 17 micron |
| Efficiency 99% | 22 micron |
| Efficiency Test Std | ISO 16889 |
| Bypass Valve Setting HR | 1.5 bar (22 psi) |
| Media Type | Cellulose |
| Collapse Burst | 10 bar (145 psi) |
| Type | Full-Flow |
| Style | Spin-On |
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara