Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossBRÄNSLEFILTER. WATER SEPARATOR SPIN-ON
Beskrivning av BRÄNSLEFILTER. WATER SEPARATOR SPIN-ON
| Outer Diameter | 76.96 mm (3.03 inch) |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Length | 114.55 mm (4.51 inch) |
| Gasket OD | 71.37 mm (2.81 inch) |
| Gasket ID | 62.99 mm (2.48 inch) |
| Efficiency 99% | 25 micron |
| Efficiency Test Std | SAE J1488, J1839, J1985 |
| Emulsified H2O Efficiency | 90.00 Percent |
| Collapse Burst | 5.5 bar (80 psi) |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Media Type | Cellulose |
Liknande produkter
WK939/11X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/11x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
697,5 kr
Exkl. moms
697,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara