Få hjälp från våra experter
060-566 800 Maila ossTRANSMISSION FILTER. SPIN-ON
Beskrivning av TRANSMISSION FILTER. SPIN-ON
| Outer Diameter | 97.03 mm (3.82 inch) |
| Thread Size | 2-16 UN |
| Length | 138.78 mm (5.46 inch) |
| Gasket OD | 70.15 mm (2.76 inch) |
| Gasket ID | 63.1 mm (2.48 inch) |
| Efficiency Beta 1000 | 23 micron |
| Bypass Valve | Yes |
| Bypass Valve Setting LR | 1.5 bar (22 psi) |
| Media Type | Synthetic |
| Style | Spin-On |
Liknande produkter
WK939/12X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/12x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
731,25 kr
Exkl. moms
731,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/3
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/3
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
637,5 kr
Exkl. moms
637,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/17X
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/17x
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
602,5 kr
Exkl. moms
602,5 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/13
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/13
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
1 161,25 kr
Exkl. moms
1 161,25 kr
Ej i lager - Beställningsvara
WK939/4
Bränslefilter. Vattenavskiljande WK939/4
BRÄNSLEFILTER. VATTENAVSKILJANDE
598,75 kr
Exkl. moms
598,75 kr
Ej i lager - Beställningsvara